Nuo liepos 1 d. įsigalioja atnaujintas kompensuojamųjų vaistų kainynas, į kurį įtraukti 2035 vaistiniai preparatai, priklausantys 853 vaistų grupėms

vaistine„Kompensuojamųjų vaistų kainynas yra atnaujinamas du kartus per metus, siekiant užtikrinti pacientams gydymą reikalingomis veikliosiomis medžiagomis. Kainyne esančių vaistų skaičius nuolat svyruoja, atsiranda naujų kompensuojamų vaistų, kai kurių kainyno grupių sudėtis keičiasi dėl visose ES šalyse atsirandančių laikinų tiekimo sutrikimų, tačiau svarbu, kad kiekvienoje vaistų grupėje pacientai galėtų rasti jų ligai gydyti reikalingą veikliąją medžiagą, vaisto formą ir stiprumą. Galime pasidžiaugti, kad nepaisant tiekimo sutrikimų iššūkių, augant kompensuojamuosius vaistus vartojančių pacientų skaičiui ir PSDF biudžeto išlaidoms, vaistų ir jų grupių skaičius kainyne ne tik išlieka stabilus, bet ir papildomas naujomis vaistų grupėmis“, – teigia sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas.

„Situacija kainyne stabili, veikliųjų medžiagų kiekis didėjantis, stebimi natūralūs pasikeitimai ir gamintojų konkurencija. Dėl visų vaistų, kurie neatitiko paciento priemokai taikomų reikalavimų, buvo kreiptasi į tiekėjus su prašymu sumažinti jų kainą ar pritaikyti nuolaidą, ir tiekėjai pritaikė nuolaidas 349 vaistams. Dar 279 vaistai, nors ir neatitiko paciento priemokai taikomų reikalavimų, buvo palikti kompensuojamųjų vaistų kainyne, nes jie laikomi būtinaisiais ir jų negalima pakeisti kitais vaistais“– sako Neringa Norkūnaitė-Sasnauskienė, Valstybinės ligonių kasos prie SAM direktoriaus pavaduotoja.

Antrą praėjusiųjų metų pusmetį į Kompensuojamųjų vaistų kainyną buvo įtraukta 831 vaistų grupė ir 2011 vaistinių preparatų, pirmą šių metų pusmetį – 838 vaistų grupės ir 2054 vaistiniai preparatai, o šių metų antrą pusmetį – 853 grupės ir 2035 preparatai.

Siekiant racionaliau naudoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšas ir plėsti kompensuojamųjų vaistų bei juos gaunančių pacientų skaičių, praėjusiais metais Lietuvoje pradėtas taikyti naujas kompensuojamųjų vaistų atrankos mechanizmas, nustatantis maksimalias pacientų priemokų „lubas“ ir referuojantis į mažiausias vaistų kainas Europos Sąjungoje. Maksimali paciento mokama priemoka negali viršyti 25 proc. vaisto bazinės kainos ir būti didesnė kaip 5,87 Eur.

Vaistų kainodaros pakeitimai pastaraisiais metais padėjo ženkliai sumažinti pacientų išlaidas vaistams ir racionaliau naudoti PSDF lėšas, įtraukiant naujus vaistus į kompensavimo sistemą bei plečiant kompensuojamuosius vaistus gaunančių pacientų grupes. Plačiu apie tai skaitykite ČIA.

Budas.lt nuotr.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode