LB atstovė: jaunų šeimų būsto subsidijavimo modelis – tobulintinas

modelisSeimui birželį sugriežtinus valstybės paramos jaunoms šeimoms būstui įsigyti skyrimo tvarką, Lietuvos bankas (LB) sako, kad ji galėtų būti tobulinama dar labiau.

„Į mūsų daugelį pasiūlymų buvo atsižvelgta, bet vėlgi manome, kad ta parama dar galėtų būti taiklesnė. Bet vis tik geriausi ekspertai, kaip tą padaryti, tai būtų Socialinės apsaugos ir darbo ministerija“, – žurnalistams antradienį sakė LB valdybos pirmininko pavaduotoja Julita Varanauskienė.

Klaipėdoje į NATO operaciją bus išlydėtas Lietuvos priešmininis laivas „Skalvis“

skalvisKlaipėdoje antradienį Lietuvos priešmininis laivas „Skalvis“ ir Portugalijos karinių jūrų pajėgų narai-išminuotojai bus išlydėti išlydėti į NATO operaciją.

Kariuomenės teigimu, priešmininis laivas „Skalvis“ (M53), vadovaujamas kapitono leitenanto Andriaus Narbuto, nuo penktadienio penkių mėnesių laikotarpiui įsijungs į NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų pirmąją grupę.

Pusšimtis žmonių prie parlamento protestavo prieš Genocido centro reformą

piketasgenocidoSeimui ketvirtadienį ruošiantis priimti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) pertvarką, pusšimtis reformai besipriešinančių žmonių susirinko piketuoti prie parlamento.

Pikete dalyvavę žmonės laikė Lietuvos ir Nacionalinio susivienijimo partijos vėliavas, plakatus su užrašais „Laisva tauta – sava istorija“, „STOP Kremliaus ranka“, „LGGRTC savarankiškumas – Lietuvos išlikimo klausimas“.

Vyriausybė pritarė siūlymui Vilniaus sporto rūmuose įkurti memorialą žydams

memorVyriausybė trečiadienį pasitarime pritarė darbo grupės siūlymui Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose ir jų teritorijoje įkurti memorialą žydams.

Kaip rašoma dokumente, darbo grupė siūlo senųjų Šnipiškių žydų kapinių vietoje ir dabartiniuose Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose įkurti memorialą, skirtą Šnipiškių žydų kapinėms, jose palaidotų žmonių istorijai.

Ž. Pavilionis paskirtas Seimo vicepirmininku

pavilSeimo pirmininkės pavaduotoju antradienį paskirtas konservatorius Žygimantas Pavilionis.

BNS žiniomis, slapto balsavimo metu už Ž. Pavilionio kandidatūrą balsavo 74 Seimo nariai, prieš – 32, dešimt parlamentarų susilaikė.

I. Šimonytė mažų pajamų gavėjams siūlo ne drausti turtą, o tikėtis paramos

draustiStiprioms audroms Lietuvoje vis dažniau naikinant gyventojų turtą premjerė abejoja, ar mažas pajamas gaunantiems gyventojams apsimoka drausti nekilnojamąjį turtą (NT) nuo gamtos stichijų – šie žmonės mokėtų mažas įmokas, todėl gautų menkas išmokas. Ingrida Šimonytė mano, kad prasmingiau paramą suteiktų valstybė ar savivalda.  

Kryžkalnyje minima Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų diena

kariuomenKryžkalnyje esančiame Lietuvos partizanų memoriale pirmadienį bus minima Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų diena.

Tradicija tapusioje šventėje vyks Sausumos pajėgų vienetų rikiuotė, jos metu kartu su Lietuvos kariais ir kovinių vėliavų grupėmis dalyvaus šalyje dislokuotų sąjungininkų rotacinių pajėgų kariai, nurodo kariuomenė.

G. Nausėda bus inauguruojamas antrajai kadencijai prezidento poste

nauseda1Vilniuje penktadienį vyks antrai kadencijai perrinkto prezidento Gitano Nausėdos inauguracija.

G. Nausėdos inauguracija prasidės Seimo rūmų Kovo 11-osios Akto salėje, kur prezidentas prisieks būti ištikimas Lietuvos Respublikai ir Konstitucijai, sąžiningai eiti savo pareigas ir būti visiems lygiai teisingas. Po to jis sakys inauguracinę kalbą.

E. Dobrowolska: prekių svorio ir kainos pokyčių rodymas – ne išeitis

pokyciuTeisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska sako neturinti idėjų, kaip sudrausminti prekybininkus, kurie už mažesnio svorio prekes nustato tą pačią kainą.

Ji baiminasi, kad įpareigojus prekybininkus nurodyti svorio ir kainos pokyčius prekė gali vis tiek pabrangti. Ministrės teigimu, tai parodė prancūzų pavyzdys.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode